Siuntų, krovinių pakavimas

Siunciu.lt rūpinasi savo klientų siunčiamų daiktų saugumu ir pateikia rekomendacijas siuntų/krovinių pakavimui, kad siunčiami daiktai būtu saugūs ir laiku pasiektų savo gavėjus.

Siekiant išvengti nesusipratimų, savo klientus iš anksto informuojame, kad už siuntos / krovinio supakavimą atsako pats siuntėjas, turintis atsižvelgti į siunčiamų daiktų turinį bei supakuoti taip, kad siunta / krovinys būtų apsaugotas nuo sugadinimo ir nepadarytų žalos kitoms siuntoms / kroviniams.

Kad Jūsų siuntos / krovinio pervežimas būtų sklandus, siūlome siuntas / krovinius pakuoti pagal žemiau pateiktas rekomendacijas.

REIKALAVIMAI
TINKAMAS PAVYZDYS
NETINKAMAS PAVYZDYS

PAKAVIMAS Į VOKUS:

Vokuose gali būti siunčiami dokumentai, kita korespondencija, smulkūs, lengvi ir neaštrūs daiktai. Dokumentai ar kita korespondencija gali būti siunčiami popieriniuose ar kartoniniuose vokuose. Siųsdami svarbius dokumentus, papildomai juos įpakuokite į plastikinį maišelį, kad apsaugotumėte nuo vandens ar kitų skysčių, ir tik tuomet pakuokite į voką. Smulkius, lengvus ir neaštrius daiktus rekomenduojame siųsti vokuose su apsauginiu vidiniu sluoksniu (paminkštinimu). Voko ir paketo su apsauginiu vidiniu sluoksniu maksimalus leidžiamas svoris < 2 kg.

tinkamas voko pavyzdys

Netinkamas voko pavyzdys

PAKAVIMAS Į DĖŽES:

Rekomenduojame naudoti naujas, tvirtas, be pašalinių užrašų, brūkšninių kodų ar lipdukų pakuotes.

Pakuotės dydį parinkite atsižvelgiant į siunčiamo daikto dydį.

Pakuotės viduje siunčiamas daiktas turi stovėti tvirtai ir nejudėti. Tuščią erdvę tarp siunčiamo daikto ir pakuotės užpildykite pakavimo medžiaga neleidžiančia daiktui judėti ir apsaugančia jį nuo sutrenkimų.Užpildu tarp daikto ir pakuotės gali būti: birus ar standus putų polistirenas, puslėlinė plėvelė, popieriaus drožlės , gofruoto kartono plokštelės, kitos minkštos granulės ir t.t.

Dūžtančius ir trapius daiktus pakuokite kiekvieną atskirai - apvyniokite juos apsaugine medžiaga, atskirkite juos vieną nuo kito paminkštinančia medžiaga, kaip gofruotas kartonas ar puslėlinė plėvelė.

Pakuotes turinčias savyje skystų ir takų turinį, rekomenduojame papildomai įpakuoti į poletileninius maišelius ar apvynioti kokia kita skysčiui nelaidžia medžiaga.

Minkštesnes pakuotes sutvirtinkite kartoniniais kampuočiais, kad pakuotė nesubliukštu.

Supakuotą siuntą sandariai užklijuokite lipnia juosta, kad viduje esantys daiktai neišgriūtų ar neišbyrėtų.

tinkamas pakuotės pavyzdystinkamas putų polistireno pakuotės pavyzdys tinkamas pakuotės pavyzdys tinkamas pakuotės pavyzdys

Netinkamas pakuotės pavyzdys netinkamas pavyzdys tinkamas pakuotės pavyzdys tinkamas pakuotės pavyzdys

PAKAVIMAS ANT EUROPALETĖS:

Sunkias ir dideles siuntas rekomenduojame pakuoti ant standartinių europadėklų. Naudokite tvirtas, lygias kokybiškas ir euro standartą atitinkančias paletes. (EUR ženkliukas) Pakuotes ant padėklo sudėkite tolygiai ir tvirtai apvyniokite pakavimo plėvele. Paletės šonus ir viršų sutvirtinkite tvirtais kampuočiais. Pakuotes prie europadėklo pritvirtinkite tvirtinimo lynu ar pakavimo plėvele. Įsitikinkite, ar pakuotės tvirtai stovi ant europadėklo ir nėra išlindusios už padėklo ribų ir nenuvirs transporto priemonei staigiai stabdant ar darant staigų posūkio manevrą.

tinkamas paletės pavyzdys

netinkamas paletės pavyzdys

BIRUS PUTŲ POLISTIRENAS:

Birus putų polisterolas užpildo tuščias pakuotės ertmes, neleidžia siunčiamam daiktui judėti ir remtis į pakuotės vidines sieneles. Taip išvengiama pakuotės iš vidaus ir pačios siuntos pažeidimų.

birus putu polistirenas

KARTONINIAI KAMPUOČIAI:

Kartoniniai kampuočiai sutvirtina siuntos formą.

kartoniniai kampuociai

PAKAVIMO JUOSTA

Pakavimo juosta yra užklijuojama pakuotė.

pakavimo juosta

PRIPUČIAMOS PAKUOTĖS (oro maišeliai):

Jūsų siunta įvyniota į pripučiamą pakuotę (oro maišelį) apsaugo siuntinį nuo pažeidimų.

pripuciamos pakuotes

Siunciu.lt rekomenduoja tokias pakuotės ir pakavimo medžiagas:

 • vokas (paminkštintas vokas),
 • kartono dėžės,
 • pakuotės,
 • krepšys,
 • lipni juosta,
 • paletės (apvyniotos pakavimo plėvele),
 • putų polisterolis,
 • putplastis,
 • putos granulės.

Siunciu.lt pateikia šiuos pakavimo patarimus:

 • Pakuotės turinio apsaugai naudokite nuo smūgių apsaugančias medžiagas, pvz: putplastį, putos granules, jūros putą. Šios medžiagos neleis turiniui judėti pakuotėje.
 • Rekomenduojame naudoti pakuotes tvirtomis sienelėmis, kad siuntos transportavimo metu atlaikytų kitų pakuočių svorį.
 • Pakuotes rinkitės, atsižvelgdami į turinio dydį. Pilnai neužpildytos pakuotės gali sugniužti , o perpildytos – suplyšti.
 • Visas pakuotes užklijuokite lipnia juosta (jei tai yra reikalinga).
 • Prastas siuntos supakavimas gali apgadinti šalia esančius daiktus ir siuntas, todėl riebias ar stiprų aromatą skleidžiančias medžiagas įpakuokite į nepralaidų plastikinį maišelį ir tik tuomet dėkite jį į pakuotę ar dėžę.
 • Pažymėkite ant siuntos (viršus / top – apačia / bottom ), jei jos negalima vartyti.
 • Tinkamai supakuokite įvairius mažus daiktus, pvz: USB, AUDIO-VIDEO CD/TAPE, statulėles ir t. t.
 • Dokumentams, susuktiems darbo planams, projektams, žemėlapiams pakuoti naudokite jiems skirtas pakuotes.
 • Siųsdami dokumentus, papildomai juos įpakuokite į plastikinį maišelį, kad apsaugotumėte nuo vandens ar kitų skysčių, ir tik tuomet pakuokite į voką.
 • Siųsdami aštrius daiktus, dovanas, įsitikinkite, kad daiktai tinkamai apsaugoti. Jiems pakuoti ypač tinka kieto kartono dėžės.
 • Siunčiant trapius ar dūžtančius daiktus, rekomenduojame naudoti kartoninius ar kitokius skirtukus.
 • Neklijuokite per daug lipnios juostos ir neapriškite pakuotės, nes siuntos gali būti tikrinamos muitinėje ar terminale.
 • Jei Jūsų siunta yra lengvai pažeidžiama, būtinai tai pažymėkite ant pakuotės. Jei siunta keliauja į užsienį, tai užrašykite ir angliškai, pvz: dūžtantis / fragile ir atsargiai / genly.
 • Įsitikinkite, kad ant pakuotės nėra nereikalingų užrašų.
 • Nepamirškite priklijuoti lipduko su siuntėjo ir gavėjo adresais bei kontaktiniais duomenimis.